15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde ay yıldız dalgalandı

15 Temmuz Dernek ve İstanbul Valiliği tarafından 15 Temmuz’da Şehitler Köprüsü’ne Türk bayrağı asıldı. 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç, İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek ve vatandaşlar köprünün ortasına kadar yürüyerek 15 Temmuz Derneği’nin Türk bayrağı ve pankartlarını köprüye astı. Turunç, “Şehitlerimize ve yakınlarına söz veriyoruz ki bayrak asla indirilmeyecek, vatan asla bölünmeyecek ve bu millet asla esir düşmeyecek.”

Şehitleri işaret diliyle andılar
Samsun 19 Mayıs Türk Halk Eğitim Merkezi İşaret Dili kursu öğrencileri, 15 Temmuz şehitlerini video hazırlayarak işaret diliyle andı. Video sosyal medyada ilgiyle izlendi.

Van’ın Erciş ilçesindeki paramotor tutkunu Mehmet Sadık ve oğlu Metehan Göller, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Van Gölü kıyısındaki deniz fenerinin bulunduğu bölgede paramotorla havalandı.

Iğdırlı bir grup dağcı, 15 Temmuz şehitleri anısına Tekelti Dağı’na tırmanış düzenledi. Dağcılar, 15 Temmuz şehitlerini “Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” yazılı Türk bayrağıyla pankartlar açarak andı.

Yoruma kapalı.