15 Temmuz kahramanı O müdür terfi aldı!

17-25 Aralık tarihleri ​​arasında MİT TIR operasyonları ve çok sayıda kumpas operasyonu gerçekleştirerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve seçilmiş hükümeti devirmeye çalışan Fetullahçı terör örgütü mensupları, 15 Temmuz’da kanlı darbe girişiminde bulundu. Kışladan tank ve zırhlı araçların çıktığı gece FETÖ’cü pilotların kullandığı savaş uçakları TBMM, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Özel Harekat Daire Başkanlığı, Polis ve TÜRKSAT’ı bombaladı.

JANDAIRE SALONU GENEL KOMUTANLIĞI DA FETÖ

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü tehlikeli darbe girişimine karşı hayatlarını riske attı. Babası Ali Er, Hakkari Özel Harekat Şube Müdürü iken, PKK’lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Ankara Özel Harekat Şube Müdürü Eraslan Er’in koordinasyonundaki özel harekât timleri, darbecileri generalin bulunduğu yerden kovdu. jandarma komutanlığı. Darbe Girişimlerini Soruşturma Komisyonu’na üst düzey darbecilerin camların önünde Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı askerleri canlı kalkan olarak kullandıklarını anlatan Er, müdahaleyi çok dikkatli bir şekilde gerçekleştirdiklerini ve darbe girişimine karşı çok dikkatli olduklarını vurguladı. çevredeki binalarda yaşayan sivillere zarar vermek.

DARBE ÜNİFORMASINI ÇIKARIN

Teslim olan darbecilerin iç çamaşırlarıyla üniformalarını çıkardıklarını ve gözaltına alındıklarını anlatan Er, darbecilerin hem Türk askerinin üniformasını hak etmemek hem de olası bir intihar saldırısını önlemek için bu yönteme başvurduklarını kaydetti.

BİRİNCİ SINIF GÜVENLİKTEN SORUMLU OLUN

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde Özel Harekat Daire Başkanlığı’ndan sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Erarslan Er, geçen yıl 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi etti. Son zamanlarda rütbesini aldı. Ankara Valisi Vasip Şahin, terfi eden Eraslan’ı tebrik ederek bundan sonraki görevlerinde başarılar diledi.

ANKARA’DA KANLI HAREKETLERİN ÖNLENMESİNDE BÜYÜK ROL OYNADI

Adıyaman ve Tunceli’den sonra Ankara’da 20 yıl özel harekat birimlerinde görev yapan Eraslar Er, Ankara’da birçok büyük operasyonda görev aldı: Roket saldırısı düzenleyen iki terör örgütü mensubundan 1 ölü, 1 sağ yakalandı, 4 terörist birlikte yakalandı 2015 yılında sol terör örgütlerinin Mamak ilçesine düzenlediği operasyonda silahlarıyla Çankaya ilçesinde PKK terör örgütüne üye 4 terörist yakalandı, 2016 Altındağ’da polise saldıran saldırgan sağ yakalandı, onu taşıyan PKK terör örgütü üyesi Güven Parkı’ndaki otobüs durağına bombalı araçla düzenlenen eylem etkisiz hale getirildi, Haymana yolu üzerindeki bir adreste eylem hazırlığı yapan PKK’lı canlı bomba üyesi 2 terörist ölü olarak etkisiz hale getirildi. DEAŞ terör örgütü üyesi canlı bomba zanlısının Etimesgut ilçesine 10 kilo patlamaya hazır patlayıcı ile silahlı çatışmaya sokulması ve saldırı hazırlığı yapan 2 DEAŞ’lı teröristin yakalanması için operasyonları yönetti. otomatik silahlarla eylem, çatışmada öldürüldü.

TEM DAİRE BAŞKANI TURGUT ASLAN ANLAŞMAYI 15 TEMMUZ’DA YAPIYOR

15 Temmuz’da FETÖ’nün silahlı mensuplarına karşı çıkan Eraslan Er, Genelkurmay Başkanlığı’nın erken saatlerinde, ardından da Jandarma Genel Komutanlığı’nda kurmaylarıyla birlikte darbe girişiminde yer aldı. Beştepe yerleşkesinde, çok sayıda terör örgütü mensubunu etkisiz hale getirmek için. Aynı zamanda örgüt üyelerinin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne girmesinin engellenmesi idam edilecek TEM Daire Başkanı Turgut Aslan’ın yaralı olarak kurtarılarak hastaneye sevk edilmesini sağladı. Tabancasıyla girdiği çatışmada şehit olan Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’a suikast düzenleyen FETÖ’cü polisin yakalanması operasyonunda da yer aldı.

FETÖ’NÜN HEDEFİ

Sosyal medyayı etkin kullanan firari FETÖ’cüler, açtıkları sosyal medya hesapları aracılığıyla 15 Temmuz gecesi kabus gibi çöken Ankara Özel Harekat İl Emniyet Müdürü Eraslan Er’i hedef aldı. FETÖ’nün Goebbel’leri olarak bilinen, sosyal medyada üst düzey devlet bürokratları ve siyasetçilere yönelik kara propaganda içerikli ve dezenformasyon içeren videolarıyla tanınan ve örgütün propaganda imamı olan firari Cevheri Güven, sık sık algı operasyonu yaptı. Eraslan Er hakkında

Yoruma kapalı.