15 Temmuz gazisi Erdoğan: O gece geriadım atsaydık… Türkiye olmazdı

FETÖ darbe girişimi gazisi Selim Erdoğan, “15 Temmuz akşamı anne babamdan helallik isteyip abdest aldıktan sonra bayrağımız karaya çıkmasın diye meydanlara koştuk. O gece geri adım at, bugün Türkiye diye bir ülke olmayacak, bayrağımızı asla yere indirmeyeceğiz.”
Ankara’da FETÖ hainlerinin 15 Temmuz darbe girişiminde helikopter ve tanklarla açtığı ateş sonucu yaralanan Selim Erdoğan (39), Antalya Konyaaltı ilçesi Müftülüğünde memur olarak göreve başladı. Selim Erdoğan, 15 Temmuz akşamı Ankara’da anne ve babasından helallik isteyip abdestini aldıktan sonra sokağa çıktığını söyledi. Darbeye karşı Genelkurmay Başkanlığı önüne çıktığını belirten Erdoğan, “Kaldırımlardan çıkardığımız taşları FETÖ’cü teröristlerin üzerine tankların paletlerinin üzerine attık. Açılan ateş sonucu şarapnel parçalarıyla sol kolumdan yaralandım. Genelkurmay Başkanlığı’ndan havalanan 3 helikopter tarafından açıldı. Kan kaybından bayıldım. Hastanede gözlerimi açtım. Pişman olduğum tek şey şehit olmadığımdır” dedi.

Bekar olan Selim Erdoğan, 6 aydır kolunda şarapnel parçasıyla dolaştığını ve çok sayıda ameliyat geçirdiğini söyledi. Geri adım atsaydık bugün Türkiye diye bir ülke olmazdı” diyen Erdoğan, ülkesi için gözünü kırpmadan canını vermeye hazır olduğunu belirterek, “Bu bayrağın gölgesinde yaşamak” dedi. huzur verir. Bu vatanı kimsenin bölmesine izin vermeyeceğiz. Çünkü biz varız. 15 Temmuz ruhu sonsuza kadar yaşayacak.”

Yoruma kapalı.