15 Temmuz Derneği’nden 6’lı koalisyonun KHK açıklamasına tepki: FETÖ’cüleri bize ‘mağdur’ diye pazarlamayın

15 Temmuz Derneği üyeleri basın açıklaması yapmak için 15 Temmuz Şehitlikleri’nde bir araya geldi.

Grup adına basın açıklaması yapan 15 Temmuz gazisi Çil, muhalefet partilerinden oluşan 6’lı masanın, KHK’larla ilgili açıkladıkları muhtıra metniyle ilgili toplandığını söyledi. FETÖ ile mücadele.

Bugüne kadar bu mücadeleyi yumuşatmaya çalışanların karşısında 15 Temmuz Derneği yönetimi, şehit aileleri ve gazi ailelerinin durduğunu ifade eden Çil, “KHK’lerin ardından çıkarılan KHK’lerden kaynaklanan mağduriyetlere son vereceğiz. 15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından darbe girişiminde bulunulmuştur” diyor. Kulağa masum bir ifade gibi geliyor, değil mi? Ancak firari FETÖ’cüler mesajı hemen alıyor ve “buna da şükür” yazıyor. dedi.

15 Temmuz’dan bu yana FETÖ’cülerin ‘mağdur’ literatürünün her yönünü kendilerine gösterdiğine dikkat çeken Çil, şöyle devam etti:

“Darbe davaları sürerken, mahkeme salonlarında ‘masum asker’ yalanları uydurularak halkın duygularıyla oynanırken, örgüt yöneticileri kadınların aileleri hakkında bir sürü yalan haber yaydılar. İsterseniz hedeflenen milleti görün. tankla, topla, topla… Hayatını veren 252 şehidin ailelerine bak, 2700’den fazla gazi… Bir zayiat istiyorsan, savaşta bomba bile atılmamış Meclis’e bak. Bakın FETÖ’cüler ülkeyi dilediği gibi yönetecek.Onları ‘mağdur’ diye pazarlamayın.15 Temmuz’u yaşayan bu millet sizi affetmez.Şehit aileleri, gazi aileleri de affetmez.”

“FETÜSTE HUZURLU OLURSANIZ AĞRINIZ OLABİLİR”

15 Temmuz Derneği yönetim kurulu üyesi Çil, 6 numaralı masaya seslenerek, “Ey 6 numaralı masa, işte 40 yıldır takiyyeyi yaşam biçimi haline getirmiş, devletin kılcal damarlarına sızmış bir örgüt var. İhanetin sınırı yok. Din, ideoloji, parti ayrımı gözetmeksizin amacına ulaşmak için” dedi. Herkesi kullanmak isteyen bir organizasyonumuz var. Ses kayıtları ve montajlarla, şantajla iktidarı devirmeye çalışan, çaldığı sorularla yıllardır insanları devirmeye çalışan bir terör örgütüne sahibiz. İki oy daha almak için bu vatanı bu hainlere satarsanız ne biz ne de “Bu millet sizi affetmez. Bir kez daha hatırlatalım. Bu vatana ihanet edersen, yazık olursun. Millet bu ihaneti affetmez.” o ifadeleri kullandı

15 Temmuz dernek başkanı İsmail Hakkı Turunç, “İki oy daha almak için bu vatanı bu hainlere satarsanız sizi ne biz ne de bu millet affetmeyiz. Millet bu ihaneti affetmeyecektir” dedi.

Yoruma kapalı.