1000 konutluk konteyner mahalle kuruluyor

Yüzyılın felaketi olarak kabul edilen ve 11 ili kapsayan büyük felaketin hemen ardından düzenlenen Esenler Belediye Binası, depremin yaşandığı bölgenin yaralarını sarmaya aralıksız devam ediyor. Esenler Belediyesi, depremzedelerin her türlü insani ihtiyaçları için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürürken, bir yandan da 1000 konteynerden oluşan mahalle için hazırlıklarını sürdürüyor. Alt yapı çalışmaları tamamlanan konteyner ilçe yakın zamanda hizmete açılacak.

10 BİN KİŞİYE SICAK YEMEK

Esenler Belediyesi, depremin ilk günlerinde Esenler Kızılay Şubesi ile birlikte depremzedelerin beslenme ihtiyaçlarını mobil araçlarla karşılayarak, kurduğu sabit kantinle her gün 10 bin kişiye sıcak yemek ikramında bulundu. yukarı. Aşevi tesislerinde taziye yeri ve mescit de bulunmaktadır. 24 saat hizmet veren ve günün her saati çay ve çorba ikramı yapan Esenler Belediyesi Afet Yardım Merkezi, depremzedelerin her türlü ihtiyaçlarının karşılandığı bir yer haline geldi.

‘Merhaba YARDIM’ İLE KAPIYA YARDIM EDİN

Esenler Belediyesi, sorumluluğundaki Gölbaşı’nda vatandaşlar için ‘Alo Deprem Yardım’ çağrı merkezi kurdu. Gölbaşı vatandaşları 0530 387 94 18 numaralı telefondan yardım talebinde bulunabilir. Bu hattan da WhatsApp, Bip ve Telegram mesajları ile talepte bulunulabilir. Çağrı Merkezi ile Gölbaşı’nda depremzedelere gıdadan giyime, barınmadan ulaşım araçlarına günün her saatinde hizmet veriliyor. Gerekli yardım malzemeleri Gölbaşı’nda vatandaşların kapısına kadar getiriliyor.

EDİM PAZARI AÇIK

Esenler Belediyesi’nin en önemli sosyal projelerinden biri olan ve 2009 yılından bu yana Esenler’de ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet veren Gölbaşı’nda EDİM Market’in (Esenler Dayanışma ve Geliştirme Merkezi) şubesi açıldı. Gıdadan giyime, temizlik malzemelerinden çocuk oyuncaklarına kadar her türlü malzeme ücretsiz. EDİM market Gölbaşı’nda hayat normale dönene kadar çalışacak.

Yoruma kapalı.